Idą zmiany!

Zryw monsunu zimowego wprowadził rewolucję w naszym zespole. Zaczęło się od zmian składu zespołu. Po zamknięciu wieloletniej i płodnej twórczo współpracy z wokalistą Kubą Kuzimskim, powoli zaczęliśmy otwierać się na nadawanie naszemu stylowi nowego wyrazu.

Od stycznia miejsce Kuby za mikrofonem przejęła Ala Hoł, która do tej pory uczestniczyła w projektach sesyjnych. Występowała z muzykami prezentującymi style: electro pop, blues, dub step, house, blues rock. W 2004 roku współtworzyła duet z multiinstrumentalistą Ireneuszem Karsznią o nazwie Swinging Fly, w którym to aranżowała partie wokalne i pisała teksty. W zeszłym roku, biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Ludowych w Syktywkarze (rep. Komi, Rosja) wraz z kaszubskim zespołem Stolem zdobyła II miejsce w przeglądzie konkursowym. Od 2006 związana jest z bluesowym Blue blues band , któremu udziela głosu podczas jam session organizowanych na terenie Pomorza. Jej ciemna barwa głosu i duża rozpiętość interwałowa wpisuje się znakomicie w stylistykę rockową i rythm’n’bluesową.

Alę poznaliśmy w oliwskim Domu Zarazy, gdy poprosiła Geparda (perkusistę) o pomoc w organizacji blues rockowego jam session w Domu Zarazy. Było to w lipcu 2012 roku. Nasz skład dołączył do niej w trakcie występu, który – jak się okazało – wypadł nadspodziewanie dobrze.

Pierwsza próba z Alą była dla Nas zaskoczeniem. Przy drugim odsłuchaniu kompozycji i tekstu Piotrka, zatytułowanej Zapomnienie Ala zdołała zaaranżować wokalnie piosenkę do podsuniętego jej tekstu. Tak rozpoczęliśmy współpracę. Oby jak najdłuższą i udaną!