Biografia

the moon

The Moon swoje pierwsze kroki postawił w 2012 roku. W skład zespołu wchodzą:

  • Alex Kopczyński, gitarzysta przez 20 lat związany ze sceną alternatywną Trójmiasta.

  • Jacek Zieliński, basista.

  • Dominik Otwieracz Kołodziejczak, perkusista wcześniej grający                    w metalowym Mess Age.

  • Mariusz Jasiński, gitarzysta solowy, muzyczne serce zespołu, artysta            z niespotykanymi umiejętnościami, zespołowy bank dźwięków, aranżer          i  wirtuoz w jednej osobie. W latach 90’ współtwórca sukcesów zespołu Kancelarya.

  • Anna Klein, wokalistka, jaśniejsza strona Księżyca. Dawniej związana            z Chórem Akademickim.

    The Moon pod koniec 2015 roku wydał EP „Ślady”, pół roku później ukazała się EP „Obojętność”. Utwory z obu wydawnictw stanowiły przedsmak zawierającego dwanaście piosenek albumu „Nów”, którego premiera miała miejsce w maju 2017 roku. Wydaniem płyty zajęła się sopocka firma Solion. W sesji nagraniowej wziął udział Wojtek Horny, klawiszowiec ONA i KOMBII.

    Debiutancki album Gdańszczan został wybrany przez czytelników rock3trojmiasto.pl płytą roku 2017. W ramach promocji płyty zespół gościł między innymi w Teleexpresie u Marka Sierockiego, w Radio Gdańsk i na falach kilkudziesięciu stacji radiowych udzielając wywiadów, prezentując utwory i uczestnicząc w audycjach na żywo. W wielu niezależnych stacjach kompozycje zespołu zajmowały i wciąż zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. Formacja zadebiutowała również na falach PR WRKL 910 AM    w Nowym Jorku z półgodzinnym wywiadem i prezentacją muzyki w najlepszym czasie antenowym. Rok 2017 upłynął pod znakiem USŁYSZ KSIĘŻYC LIVE 2017. Była to seria kilkunastu koncertów zarówno klubowych jak i większych plenerowych imprez, między innymi występy jako support Agnieszki Chylińskiej czy zespołu Jary Oddział Zamknięty. Album „Nów” doczekał się czterech teledysków do utworów „Ślady”, „Obojętność”, „Pani Domu” oraz „Kolej Rzeczy” którego premiera odbyła się 11 kwietnia 2018.

Szukając najlepszych z zespołem współpracowali:

Jacek Wojtaś – gitara, bas,

Khra Daliva – bas,

Marcin Gerwatowski – perkusja,

Michał Żurawski – klarnet,

Kuba Kuzimski – wokal, autor tekstów,

Ala Hołubicka – wokal,

Marek Godłoza – bas

Michał „Kijek”Kijewski – bas

Piotr „Pido” Pertkiewicz